Náhubky pro Akita Inu


Hned ze začátku důrazné upozornění:

NEMĚŘTE NÁHUBEK, KTERÝ DOSUD VÁŠ PES NOSIL. MĚŘTE PSA !!!!!

(Pokud budete měřit náhubek který Váš pes dosud nosil v domnění, že si ušetříte práci, tak tím pouze přiděláte práci ne jen sobě, protože budete měření opakovat, ale i mě. Míry vzaté ze sériově vyráběných náhubků totiž nejdou použít. Takový náhubek je při stávajícím designu nevyrobitelný.)

100_2619

 

Po pár nepodařených pokusech, se mi nakonec povedlo navrhnout a vyrobit model náhubku pro Akita Inu. Akita Inu mají oproti  většině plemen poměrně štíhlý čenich a hned za kořenem čenichu se rozšiřující hlavu a navíc hodně nízko nasazené oči. Proto když se budete snažit nasadit Vaší Akitě náhubek který je běžně v prodeji velice záhy zjistíte, že okraj náhubku, opěrná stuha, zasahuje do očí a hrozí zranění oka.

 

Při výrobě coursingových náhubků jsem se snažil nějak tento problém vyřešit. Povedlo se.

nahubek 004Náhubek je vyráběn podle stejného vzoru měření jako coursingové náhubky. Jako materiál je použit nerezový pružinový drát pájený stříbrem. Jelikož je výroba o trochu složitější a i spojů na tomto náhubku je o něco více, musel jsem vzhledem k tomu upravit i cenu. Cena náhubku je tedy 1760,- Kč. Za tuto cenu získáte pro svoji Akitu náhubek, který ji bude vyroben na míru a není pro psa jednoduché si jej sundat. Navíc je tento náhubek podstatně lehčí než běžné kovové náhubky, takže je pro psa příjemnější a rychle si na něj zvyká. Náhubek není stavěn na hrubé zacházení jakým je například nácvik obran a podobné vytloukací aktivity. Pro běžné používání je naopak i při optické subtilnosti trvanlivý.

Tento náhubek je určen pro všechny psy s podobnou stavbou hlavy jako má Akita, tedy ne jen pro Akita Inu, ale třeba i pro Americkou Akitu, Husky, Malamuta a další  plemena s nízko posazenýma očima.

 

Náhubky objednávejte pomocí Objednávkového formuláře. Míry udávejte podle faktických rozměrů. Nic nepřidávejte ani neubírejte. Měřte s přesností na 0,5 cm. 
Návod jak změřit čenich psa pro výrobu náhubku

Protože se množí chyby v měření mám obavy, že brzy nastane chvíle kdy nezachytím špatně naměřený rozměr a vyrobím náhubek který psu nebude sedět. Toho se chci vyvarovat (a Vás vyvarovat platby za něco co Váš pes nebude moci používat) nafotil jsem takový stručný návod jak měřit.

Jak měřit hlavu psa 

 

V e-mailu označte zprávu v předmětu jako Objednávka náhubku

Snadněji pak  identifikuji Vaši objednávku, když náhodou neprojde skrz spam filter a skončí ve složce Nevyžádaná pošta. Také pokud nedostanete potvrzení objednávky do dvou dnů od jejího zaslání, kontaktujte mne jakýmkoli jiným způsobem ze stránky Kontakt

 

Soubory ke stažení:

Objednávkový formulář.pdf (312,7 kB)

Objednávkový formulář.xls (1,6 MB)

Objednávkový formulář.doc (393 kB)