Tradiční Japonská vodítka

 

Protože jsem hrdým spolumajitelem tří Akita inu. Žíhané O Tamiko Tomimopa, červeného Toshiro (Utako) Tomimopa a červené B`Kimi De La Sugay, Začal jsem se zevrubně zajímat o výrobu kumihimo šňůr a jak z nich vyrobit tradiční vodítko pro Akita inu, Šiba inu, Hokaido ken a další Japonská plemena.

 

Vodítka vyrábím tradičním způsobem. Výroba zabere cca 10-15 hodin práce podle materiálu a složitosti vzoru. Používám tradiční techniku splétaní na stavu Marudai.

 

 

 

 

 

Pro výrobu tradičního Japonského vodítka je možné použít jakýkoli materiál vlákna nebo i stužky. Nejlevnější varianty vodítek dělám právě ze saténových stužek. Ty nejdražší mohou být klidně z pravého hedvábí. Záleží jen na požadavcích a preferencích zákazníka. U vodítek ze saténových stužek je spotřeba materiálu od 110 metrů až ke 200 metrům podle vzoru. U vláken Rayon jde o cca 9 kilometrů vlákna navinutých do jednotlivých následně splétaných pramenů.

Pokud máte o ručně vyrobené tradiční vodítko pro svého pejska zájem, kontaktujte mě na některém z kanálů uvedených v Kontaktech. Domluvíme se jak bude takové vodítko vypadat a předběžně dohodneme i cenu. Pokud vás zajímá, jak vůbec tato vodítka vznikla a podle čeho vybírat barvu a vzor, přejděte na stránku Trocha historie, aneb jak vybrat to nejlepší vodítko

Pro výrobu vodítek z umělého hedvábí (rayonu) z Jižní Koree můžu nyní nabídnout Vzorník barev. Bohužel nebylo možné pro velikost Barevnice ji vložit přímo na stránku.

A také jsem pro Vás připravil Základní přehled vzorů ze dvou barev. Pro ukázku jsem použil červenou a černou, ale je možné v těchto vzorech kombinovat jakékoli dvě barvy které si vyberete ve Vzorníku barev

[Best_Wordpress_Gallery id=“15″ gal_title=“Vzory kumihimo“]

A zde je galerie již vyrobených vodítek a šňůr technikou kumihimo, které si již našli své majitele.

[Best_Wordpress_Gallery id=“3″ gal_title=“Tradiční vodítka pro Akita inu“]